blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków+48 884 800 116
blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Blaty łazienkowe marmurowe

blat marmurowy w łazienceMarmur to skała składająca się głównie z kalcytu, który nadaje jej białą barwę. Potencjalny klient ma możliwość doboru kamienia praktycznie w każdym kolorze od czysto białego do czarnego. Ogromna różnorodność kolorów i struktur powoduje, że marmur znakomicie spełnia funkcję dekoracyjną także w łazience.

Ceniony za piękno marmur jest jednak bardziej delikatny niż granit. Większość marmurów jest miękka i nasiąkliwa, co sprawia, że są mniej odporne na działanie kwasów i innych płynów. Dlatego zastosowany do wyrobu marmurowego blatu łazienkowego musi być zaimpregnowany, aby zapobiec wchłanianiu płynów. Czynność impregnacji blatu łazienkowego z marmuru należy powtarzać co kilka lat.

blaty łazienkowe marmurowe

 

Marmurowe blaty łazienkowe wymagają także delikatniejszej pielęgnacji. Nie należy stosować silnych środków czyszczących na bazie kwasów, ponieważ może to spowodować powstawanie plam, odbarwień i zmatowienie wypolerowanego marmuru. Do czyszczenia blatów marmurowych zaleca się użycie czystej wody z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń lub najlepiej specjalistycznych środków do pielęgnacji kamienia.