blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków+48 884 800 116
blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Blaty kamienne kuchenne

blaty kamienne kuchenneBlaty kuchenne wykonuje się z różnych materiałów. Jednym z najsolidniejszych materiałów i jednocześnie najtrwalszych jest kamień naturalny. To sprawia, że blaty kuchenne nie tracą swoich walorów użytkowych i estetycznych nawet po wielu latach użytkowania. Na wysoką trwałość blatów z kamienia wpływa szereg właściwości tego materiału. Kamień naturalny jest przede wszystkim materiałem niepalnym i dodatkowo długo się nagrzewa. Dzięki temu można  stosować go w pobliżu kuchenek gazowych lub innych źródeł ciepła i stawiać na nim gorące naczynia. Większość kamieni jest odporna na uszkodzenia, co w kuchni jest bardzo przydatną zaletą, bowiem można na nim kroić nożem. Drobne rysy, które mogą powstać po latach użytkowania można łatwo usunąć, polerując kamieniem szlifierskim.

Blaty kuchenne z kamienia nie wymagają specjalnej konstrukcji szafek. Dopasowywanie blatu kamiennego do szafek i jego prawidłowy montaż powinien być wykonywany przez profesjonalnych pracowników z użyciem specjalistycznych narzędzi. Dokonując wyboru blatu do kuchni i rodzaju kamienia musimy pamiętać, że niektóre jego rodzaje łatwo ulegają zaplamieniu, dlatego koniecznie należy kamień impregnować specjalnymi preparatami.

blaty kamienne kuchenneBlaty kuchenne mogą mieć powierzchnię wykończoną na różne sposoby. Najczęściej powierzchnie blatów są polerowane, dlatego, że łatwiej jest zachować je w czystości i są przyjemne w dotyku. W przypadku blatów kuchennych rzadziej stosuje się kamienie wykończone matowo lub o powierzchni szczotkowanej. Powierzchnia blatu w kuchni musi posiadać pewne elementy ułatwiające pracę. Dlatego blaty kuchenne z kamienia montowane są z podwieszanymi zlewozmywakami lub zlewami montowanymi na równi z powierzchnią blatu. Zlewozmywaki mocowane od spodu blatu tworzą z nim jedną całość. Takie połączenie blaty ze zlewem jest idealnie gładkie i wodoodporne. Ułatwia to prace i czyszczenie okolic zlewozmywaka. Blaty z kamienia mogą posiadać frezowane rowki ociekowe lub pochylnie ociekowe. Mogą zostać pogrubione przez zastosowanie tzw, "podklejek".

Nie każdy kamień jest materiałem do zastosowania jako blat kuchenny. Marmur jest podatny na zaplamienia. Pod wpływem soku z cytryny, octu i innych kwaśnych substancji można go przebarwić. Dlatego konieczna jest impregnacja marmuru preparatami ochronnymi. Natomiast najczęściej stosowanym materiałem na blaty kuchenne jest granit. Blaty granitowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, wysokiej temperatury i środków chemicznych.

Najwyższa jakość zastosowanego kamienia do wyrobu blatu kuchennego, pozwala na zachowanie jego niezmiennego wyglądu przez wiele lat. Oferujemy blaty kuchenne z profesjonalnym montażem na terenie całego województwa małopolskiego i śląskiego.