blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków+48 884 800 116
blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków blaty kamienne, blaty kuchenne Kraków

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Blaty łazienkowe

blaty łazienkoweW łazience możemy stosować blaty kamienne z wielu rodzajów kamienia: marmuru, granitu, trawertynu i innych kamiennych produktów. Po zastosowaniu blatu kamiennego łazienka nawet o małej powierzchni nabiera szczególnego charakteru. Zastosowanie kamieni naturalnych nadaje łazience wytworny i szlachetny wygląd. Na stworzeniu takiej atmosfery powinno nam zależeć w łazience w części ogólnej mieszkania, czyli w tej, która będzie dostępna dla gości. Taka łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale także reprezentacyjną.

Blaty łazienkowe z kamienia naturalnego mają niepowtarzalną kolorystykę i strukturę. Wysoka jakość użytego kamienia pozwala na zachowanie pięknego wyglądu przez wiele lat. Na trwałość tego rodzaju blatów łazienkowych mają niewątpliwie wpływ właściwości kamienia naturalnego. Kamień jest odporny na ścieranie, a po wypolerowaniu gładka i błyszcząca powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie blatu w czystości. Jednak stosując blaty z kamienia w łazience powinniśmy pamiętać o konieczności wykonania impregnacji przed montażem, zabezpieczającej przed działaniem napojów, kosmetyków czy tłuszczów. Należy pamiętać, że proces ten warto okresowo powtarzać.
blaty w łazienceBlaty łazienkowe, podobnie jak w blaty kuchenne, można także pogrubić poprzez zastosowanie tak zwanych "podklejek". Są to paski kamienne mające na celu efekt pogrubienia blatu połączone z nim w praktycznie niewidoczny sposób. Łatwiejsze utrzymania czystości w łazience wokół umywalki zapewni nam wykonanie kamiennego cokołu opartego na blacie łazienkowym. Zastosowanie kamiennych elementów jest bardzo szerokie. Ogranicza je tylko wyobraźnia projektantów.

Blat łazienkowy w porównaniu z blatami kuchennymi nie jest narażony na dużą ilość czynników szkodliwych (środków chemicznych, detergentów). Dlatego do wyrobu takiego blatu można wykorzystać szerszą gamę kamieni naturalnych.